اخبار و رویدادها
اخبار و رویدادها

اینتل خط تولید حافظه های 3DXPoint را به چین می برد (ریسک بزرگ در جنگ تجاری)

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۲۵


هر چند که تنش تجاری مابین ایالات متحده آمریکا و چین بالا گرفته است، اما برخی شرکت های آمریکایی در حال راضی نگاه داشتن چینی ها هستند تا روابط 2 طرفه ی تجاری که طی سالها به زحمت بدست آمده است، به راحتی از بین نرود؛ این را می توان در اقدام جدید اینتل برای راه اندازی یک خط تولید جدید در کشور چین مشاهده کرد.

کارخانه جدید Intel در چین برای تولید نیمه هادی های پیشرفته

شرکت اینتل نه تنها بزرگترین سازنده پردازنده در سراسر جهان است، بلکه در تولید حافظه های SSD با فناوری پیشگام نیز نامی مطرح به شمار می رود. این شرکت همچنین با ارائه فناوری 3DXPoint تمام سازندگان حافظه های نیمه هادی را به چالش کشید. اینتل با استفاده از3DXPoint به تولید نوعی حافظه کش موقت اما بسیار سریع، و ذخیره سازهای دائمی پرداخت.

اینتل به تازگی اعلام کرده است که یک خط تولید جدید از تراشه های 3DXPoint را در کشور چین راه اندازی خواهد کرد. اما این اقدام در پی چه صورت گرفته است؟ شرکت اینتل این فناوری را به همراه کمپانی مطرح Micron طراحی کرده و هر دو شرکت طی سالهای متوالی، درآمد سرشاری را از این فناوری کسب کردند؛ پس از آن مایکرون اقدام به خرید سهام اینتل از این سرمایه گذاری مشترک کرده و در نتیجه اینتل دیگر نخواهد توانست که تراشه های 3DXPoint خود را در کارخانه های IMFlash تولید کرده و باید به فکر خط تولید دیگری باشد.

انتقال سهام با هزینه 1.3 میلیارد دلار که از سوی مایکرون پرداخت شده است، آغاز شده و اینتل تا سال 2020 تراشه های 3DXPoint را در خطوط تولید IMFlash تولید کرده و پس از آن باید به دنبال یک کارخانه دیگر باشد چرا که بعد از اکتبر سال 2020، مالک تمام این خطوط تولید شرکت Micron خواهد بود. اینتل هم کشور چین را برای این منظور انتخاب کرده است.